ABD medyasından 15 Temmuz yorumu: Ya İslam kazanacak ya biz!

17

FETÖ’mün 15 Temmuz hain darbe ve işgal kalkışmasına ülkemizde önce ‘Sokağa çıkmayın’ ve sonra ‘tiyato’ diyen hainler kadar Türkiye düşmanı haçlının başı ABD medyasınmdan da “Ya İslam kazanacak ya biz” diye yorum yapıldı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yılında, darbeye ilişkin bazı detaylar halen gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. ABD’li Fox News’in 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi yaptığı skandal yayında FETÖ’cü hainleri destekledikleri görüldü.

Haçlı kuklası olarak nitelendirilen FETÖ’nün ihanet girişimi için yayına bağlananlar, o gece darbe girişimini yapanları savunarak, “Bunlar bizim çocuklarımız bunlara sahip çıkmalıyız” mesajı verdi.

12 Eylül darbesinde “Bizim çocuklar kazandı” yorumunu yapan ABD, FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz ihanet girişimi olan darbe ve işgal kalkışmasında da benzer destekler geldi.

FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti. Darbecilerin hukuk önündeki hesapları görülmeye devam edilirken, o gece yaşananlar halen dün gibi hatırlarda. Darbeye kalkışan FETÖ’cülerin yanı batıdan da FETÖ’nün hain girişimine destek gelmişti.

Dönemin Çalışma Bakanı olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu darbenin arkasında Amerika Birleşik Devletleri vardır” dedi. Süleyman Soylu’nun bu açıklamalarını 19 Temmuz 2016’da yüklediği resmi youtube kanalında halen bulunmaktadır.

ABD’li Fox News’in 15 Temmuz FETÖ’cü hain darbe girişimi gecesi yaptığı skandal yayında FETÖ’cü hainleri desteklediklerini açıklamıştı! Fox ekranlarında 15 Temmuz FETÖ’cü hain darbe girişimini destekledikleri açıklamış ve hainlerin yenilgiye uğratılmasıyla yaşadıkları hayal kırıklığını ekranlarına taşımıştı.

“YA İSLAM KAZANACAK YA BİZ”

Yayına katılanlar, darbe girişimini yapanlar (FETÖ ve işbirlikçileri) için “Bunlar bizim çocuklarımız bunlara sahip çıkmalıyız”, “Darbe başarılı olursa biz kazanacağız” mesajı verdi.

Haçlının başı olarak görülen ABD medyasında en dikkat çeken sözler ise, “Ya İslam kazanacak, ya biz kazanacağız” olmuştu. Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi; FOX televizyonundaki skandal sözlerin bir kez daha darbeye destek oldukları ortaya serildi.

İÇİMİZDEKİ AMERİKALILAR DA BOŞ DURMADI

Bir ABD projesi olarak tanımlanan FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz’da hain darbe ve işgal kalkışmasında içimizdeki hainlerde boş durmadı. Darbe bilgilerinin TV’lerde bildirilmesine başlanmasından itibaren ülkemizi işgala kalkışan hain FETÖ terör örgütü tarafından tavır alan yerli hainler “Dışarı çıkmayın” diyerek darbeci hainlere karşı direnişe karşı çıktılar.

İçimizdeki hainler bununla kalmayıp, milletin birlik ve beraberliği ile hainlere karşı direniş için camilerden okunan selalara karşı çıkıp, imam ve müzeezinlere saldırdı. Haçlının paçarrasının darbe ve işgal kakışması püskürtülünce içimizdeki hainler bu sefer ihanet kalkışması için ‘tiyatro’ demeye başladı. Ancak bu kelimeyi ilk kullanan ve yayanların ise FETÖ ihanet şebekesinin olduğu ortaya çıktı.

FETÖ hainleri böylece kendilerini aklamak için ihanet girişiminin kendileri değil de sankü hükümet yapmış gibi göstererek kendilerini kurtarmaya çalıştı. FETÖ’nün bu sahtekarlığına kendilerine laik kemalist Atatürkçü hatta milliyetçi diyen bir avuç cahil yobazlar adeta bu ihanete destek oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı yazınız