Amerikalı Müslüman İlim Adamı: Ayasofya’yı yetkisi olmayanlar müzeye çevirdi!

12

Amerikalı bir Müslüman ilim adamı yaptığı Fatih Sultan Mehmet Han’ın Ayasofya’yı fethinden camiye çevrilmesi ile müzeden camiye çevrilmesi ile ilgili Ayasofya’nın İslam ve Müslümanlar açısından önemini anlattı.

Amerikalı Müslüman ilim adamının yaptığı Ayasofya konuşması tüyleri diken-diken etti. Müslüman Amerikalı, bir toplantıda Fatih Sultan Mehmet Han’ın Ayasofya’yı camiye çevirmesinden vakfiyesine ve müze kararından yeniden camiye çevrilmesini anlattığı konuşma duygulu anlar yaşattı.

İNSANLIĞIN MUHAFIZI HALİFEYİ KALDIRDIK”

İşte Amerikalı Müslüman’ın Ayasofya konuşması

“Seksen altı (96) yıl önce bizin kendi hatalarımızdan dolayı, insanlığın muhafızını, Halifeyi kaldırdık ve yanlış kişiler hükme geçti. 96 yıl önce Halife yeryüzünden kaldırıldı. Bu sebepten dünya alt üst oldu. Bunun bir parçası da Ayasofya’nın ibadetgahın ortadan kapatılmasıdır. Bunun gerçekleştirilmesi ve kapatılması demokratikte değildi.

“AYASOFYA’YI YETKİSİ OLMAYANLAR MÜZEYE ÇEVİRDİ”

Ayasofya’nın müzeye çevrilmesi, gizlice ve hiçbir yetkisi olmayanların yetkisiyle gerçekleştirildi. İçeride kimse namaz kılamadı. Bu değişimle birlikte Allah’ın laneti tüm Ümmetin üzerine geldi.

“BİR MÜSLÜMAN BUNU MUCİZE OLARAK GÖRMÜYORSA ONLARIN İMANLARI YANLIŞ”

Şu anda gerçekleşen mucizeyi görüyoruz. Bu Hz. Mehdi (A.S) zuhurunun yaklaştığını, Allah’ın dualarımıza cevap verdiğini gösteriyor. Bugünlerde her yerde dünya çapında camiler, kapalıyken Ayasofya açılacak. Eğer bir kimse bunu mucize olarak görmüyorsa onların imanları da yanlış. (Fatih Sultan Mehmet Han) İstanbul’a geldiğinde, Ayasofya’yı kılıç hakkı olarak almış ve içinde iki rekat namaz kılıp Fethiye Camisi olarak vakfetmiştir.

“SENİN MALIN DEĞİL AYASOFYA”

Senin malın değil Ayasofya. Fatih Sultan Mehmet Han’ın kendi öz malıdır! Devir açıp devir kapatmış, insanları Ortaçağ’dan Yeni Çağa ulaştırmıştır. Hakkıdır o camiyi kendi için almak. Ama o satın aldığında, “Bu benim için değil” ve “İnsanlar için ama kıyamette hesap gününde soruyu ben cevaplayacağım” demişti.

“GÜN MÜSLÜMANLAR İÇİN KUTLAMA GÜNÜDÜR”

O soracak, cesareti olmayanlar açamazlar. Açsınlar bakalım, açamazlar ama açılacak. Sahip onu açacak, merak etme. İnşallah Er-Rahman Ayasofya yeniden cami oluyor. Allah’a bu yüzden hamd ediyoruz ve Allah’a şükrediyoruz. Gün Müslümanlar için kutlama günüdür. Gün Müslümanlar için şükür günüdür. Bu bizim bayramımız olmalı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı yazınız