Ayşenur Arslan: Benim bundan sonraki muhatabım CHP İYİ Parti ve HDP

15

Halk TV sunucu Ayşenur Arslan, iki TV’nin yayın ihlalleri nedeniyle Ceza verilmesine, “Benim bundan sonraki muhatabım CHP, İyi parti ve hatta HDP’siyle muhalefet” dedi.

RTÜK, yayın ihlalleri nedeniyle Halk TV’ye 5 gün kapatma cezası verdi. Halk TV’de birçok skandal açıklamaları ile gündeme gelen Medya Mahallesi programı sucusu Ayşenur Arslan, RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası’na konuk oldu.
Halk TV ve TELE 1’e yayın ihlali nedeniyle verilen 5 günlük kapatma cezasını yorumlayan Ayşenur Arslan, “Buna asıl ses çıkartması gereken CHP nerede? Bizim için bu karar alınırken CHP ne yaptı? Medya ne yaptı? Kendi başlarına gelmeyecek zannediyorlar. Ortalığı inletmeleri gerekiyordu. Benim bundan sonraki muhatabım CHP, İyi parti ve hatta HDP’siyle muhalefet” dedi.

DEVLETİ SUÇLU GÖSTERİLMESİNİ SAVUNDU

Ayşenur Arslan Halk TV’ye verilen cezanın sürecini şöyle anlattı:

“Hüsnü Mahalli’nin konuk olduğu bir programda Suriye ve bölge politikası konuşuldu. Biz daha öncesinden biliyorduk aslında Suriye politikasının konuşulmasını sevmediklerini ama siz oraya o kadar asker gönderiyorsanız oradan şehit geliyorsa, oraya bu ülkenin hazinesinden bu kadar para akıyorsa elbette bu konuşulmalı. Bazı konular vardır devlet sırrı, kozmik sır derler. Gazeteci arkadaşlarımın MİT haberinden bahsetmiyorum orada sır da ifşa edilmiş değil. Bir sır varsa ortada ve siz onu ifşa ederek Türkiye’nin ulusal güvenliğini tehlikeye sokmuşsanız bunun bir yaptırımı olabilir ama ortada böyle bir şey yok. Mahalli Suriye kökenli bir gazeteci şimdi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı. Dili Arapça ve bölgeden kaynağa erişim imkanına sahip, onlardan aldığı bilgilerle bir yorumda bulundu. Rahatsız etmesini anlıyorum da bu rahatsızlığın bahane edilerek 5 program değil 5 gün karartma gelmesini anlayamıyorum.”

“NUMUNELİK BİZİ KENARDA TUTARLAR”

“Geçmiş aylarda BirGün gazetesinde yazmış olduğum yazıda ‘bir süre önce bana Halk TV’nin geleceğini yeni medya düzeninde sorsalar Halk TV’ye dokunulmaz’ derdim. Dosta düşmana karşı ‘bakın bizi o kadar da eleştiriyorlar ama biz onlara bir şey demiyoruz diye numunelik bizi kenarda tutarlar’ derdim. Türkiye’deki medya düzeni öyle bir yere doğru gidiyor ki artık bunu diyemiyorum Halk TV günün birinde kapatılırsa şaşırmayacağım diye de yazdım.”

“HALK TV TARTIŞMALARI DEVAM EDİYOR: CHP NE YAPTI?”

“HalkTV imtiyaz sahibi Deniz Baykal’ın kardeşi idi ama bu doğrudan doğruya CHP’nin kanalı anlamına gelmiyordu elbette Halk TV açısından ama zihinlerde de böyle bir bağ kuruluyordu. Ne zaman ki Baykal’lar artık yeter borçları ödeyemiyoruz deyip de Halk TV’yi satmaya karar verdiler ve Halk TV CHP’nin kanalı olma algısından görece uzaklaştı o zaman atış serbest oldu. Halk TV’nin yeni yapılanmasıyla Baykalların elinden çıkmasıyla bu kadar da açık bir saldırı hedefine geldiği halde mesela Sabah gazetesinin de içinde hiçbir bilgi ve iddia dahi olmayan zorlama manşetle hedef gösterildiği halde CHP ne yaptı? Dün bu karar öğrenildikten sonra CHP ne yaptı? Ben medyadan da o tepkiyi göremedim. Kendi başlarına gelmeyecek zannediyorlar. Ortalığı inletmeleri gerekiyordu.”

“CUMHURİYET NEREDE?”

“Kusura bakmasın meslektaşlarım ama Cumhuriyet bugün nerede? Ben senelerdir onların yanlarındayım. İki parmak manşet. Bu mudur? Yeni bir seviye olduğunu göremiyorlar mı? Ben artık iktidara bir şey söylemeyeceğim. Hedeflerini koymuşlar önlerine yol haritaları da var, adım adım ilerliyorlar. İlerleyebiliyorlar çünkü karşılarında o yolculuğu durduracak bir şey göremiyorlar.”

“BENİM BUNDAN SONRAKİ MUHATABIM CHP İYİ PARTİ HATTA HDP”

“Benim bundan sonraki muhatabım CHP, İyi parti ve hatta HDP’siyle muhalefet. Medya mensupları ne yapıyorsunuz? Karar gazetesi şehir üniversitesi diye diye ölecekler. Karar gazetesine verilen reklamların engellenmesi gibi sorunları ben hep dile getirdim. Kendileri gördükleri için ‘Karar gazetesi isyanı’ diye verdim. Karar gazetesinde bugün bırakın birinci sayfayı içeride bile haber yok. Sözcü ve BirGün en yüksek sesle ve net bir biçimde dile getiren gazeteler oldu. Diyecekler ki onların da başı ağrıyor, Cumhuriyet’in, Karar’ın başı ağrımıyor mu? Sizin bu düzenden kurtulabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Kararcılarla aynı görüşte olmamız mı gerekiyor?”

AYŞENUR ARSLAN’IN MEDYADA Kİ SKANDALLAR SİCİLİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı yazınız