Bakan Süleyman Soylu: Ömer Faruk Gergerlioğlu FETÖ’cü bir teröristtir

0
68

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tutuklu ve hükümlü FETÖ’cüler üzerinden yaptığı algılar yapan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na sert tepki gösterdi: “Gergerlioğlu denilen vekil FETÖ’cü bir teröristtir.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, KOM Daire Şehit Altuğ Verdi Toplantı Salonu’nda “İl Emniyet Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı”na katıldı.

Soylu, toplantıda gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Bakan Soylu, “karakol ve cezaevlerinde çıplak arama” iddiasını ortaya atan HDP Kocaeli Milletvekil Ömer Faruk Gergerlioğlu’na tepki gösterdi. Soylu’nun eleştirilerinin hedefinde o vekilin iddiasına destek veren CHP de vardı.

“GERGEROĞLU DENİLEN FERSUDE FETÖ’CÜ BİR TERÖÇRİSTTİR”

Soylu şöyle konuştu: “Ana muhalefet liderinin hala bu yalanların arkasında durduğuna şahit olduk. Türk Polis Teşkilatı’na bu iftirayı atan ispatlamazsa namussuzdur, şerefsizdir, alçaktır. Avrupa’dan peydahlandığı belli olan, Pensilvanya’dan peydahlandığı belli olan, Amerika’dan peydahlandığı belli olan çıplak arama iftirasını atmak alçaklık ve namussuzluktur. Gergerlioğlu denilen fersude FETÖ’cü bir teröristtir bunu herkes biliyor. Ben buradan yargıya da çağrıda bulunuyorum. Hakikaten bu adam teröristtir, bununla ilgili defalarca suç duyurusunda bulunduk, gereği yerine getirilsin.”

“SELAHATTİN DEMİRTAŞ TERÖRİSTTİR”

AİHM’nin Selahattin Demirtaş kararını değerlendiren Bakan Soylu, “Selahattin Demirtaş teröristtir. AİHM’nin hangi sebeple olursa olsun almış olduğu karar boşlukta bir karardır hiçbir anlamı söz konusu değildir” dedi.

Soylu, Demirtaş ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Kobani’den önce ve sonra kendisi kardeşleri ve siyaset arkadaşları ile birlikte Türkiye’nin ekonomik siyasi, milli birlik huzur güven refah kalkınma ortamına terörist saldırılar gerçekleştiren ve bunu bir gün olsun bile kınamayan, ‘PKK’yı kınayın, PKK’yı eleştirin’ denmesine rağmen bir tek kez PKK ile ilgili herhangi bir açıklamada bulanmayan, onlara destek veren, onların ideolojik altyapısını siyasi bir organla meşrulaştırmaya çalışan Selahattin Demirtaş teröristtir.”

FETÖ’CÜLERİN TOPLANTISINA KATILMIŞTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “İl Emniyet Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı”nda, FETÖ’cü terörist olduğunu söylediği HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun, FETÖ’cülerin çevrim içi paneline katıldığı ortaya çıktı.

Gergeroğlu aynı zamanda uzun yıllar FETÖ’cü tutuklu ve hükümlüler üzerinde sözde insan hakları adı altında algı yaparak Türkiye Devleti ve hükümetini suçlamaktadır. HDP’li Gergeroğlu’nun HDP yada PKK’dan çok FETÖ suçluları hakkında gündeme gelmesi gözlerden kaçmıyor.

ABD merkezli AST isimli bir kanalda, 9 Aralık tarihinde, Kırmızı bültenle aranan firari FETÖ’cüler basketbolcu Enes Kanter, FETÖ’nün kapatılan yayın organı Zaman’ın eski yayın yönetmeni Abdülhamit Bilici, FETÖ’cü Arzu Yıldız, PKK sempatizanlığı ile bilinen Ukraynalı Profesör Eugene Chudnovsky gibi isimlerin bulunduğu toplantıya, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun da katıldığı ortaya çıktı.

Toplantının görüntüsünü FETÖ’cü basketbolcu Enes Kanter paylaşmış ve daha sonra silmişti. Gergerlioğlu, toplantıya katıldığını kabul etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz