CHP İstanbul İl Binası Ruhsatsız Tadilat Yapıldığından Dolayı Mühürlendi

0
54

CHP İstanbul İl Başkanlığı binasında ruhsatsız kaçak tadilat yapıldığı ortaya çıktı. İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü CHP Binasını mühürledi.

CHP’nin Sarıyer’deki İstanbul İl Binası mühürlendi. İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Denetim sonucunda ilgili kurumlardan onaylatılmış proje ve tadilat ruhsatı olmaksızın tadilat ve tamirat işlemi yapıldığı gerekçesiyle bina mühürlenmiştir” denildi.

CHP’nin Sarıyer’deki İstanbul İl Binası’nın mühürlendiği açıklandı. Konuyla ilgili İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden açıklama yapıldı.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

* “İstanbul’un Sarıyer İlçesi Ayazağa Mahallesi’nde yer alan ve Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı mülkiyetindeki yapının bazı bölümlerinde ofis olarak kullanmak amacıyla ruhsatsız tadilat ve tamirat yapıldığına yönelik site yönetimince şikayette bulunulmuştur.

*İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerince şikayete konu binada 3194 sayılı İmar Kanununun ilgili maddesi gereğince denetim yapılmıştır. Denetim sonucunda ilgili kurumlardan onaylatılmış proje ve tadilat ruhsatı olmaksızın tadilat ve tamirat işlemi yapıldığı gerekçesiyle bina mühürlenmiştir.

*Şikayete konu basit tamir tadil kapsamını aşan ve projeye aykırı kısımların projesine uygun hale getirilmesi ya da ilgili mevzuata uygun şekilde tadilat projeleri düzenlenmesi halinde İmar Kanunu kapsamında mühürleme tutanağına ilişkin gerekli işlemler Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzce gerçekleştirilecektir.”

CANAN KAFTANCIOĞLU’NDAN #KAÇAKİNŞAAT AÇIKLAMASI

CHP Binası mühürlendikten sonra bir açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu kaçak inşaat ile bir açıklama yaptı.

Twitter hesabından bir açıklama yapan Kaftancıoğlu “Kamu arazisi üzerine izinsiz kaçak inşaat yapanların, Partimizin imarlı, iskanlı mülkünün ruhsatlandırılmış basit tadilatına #kaçakinşaat hastagı açtırmak için talimat vermeleri kaç puan” diye sordu ve yeni bir binaya taşınacaklarını belirtti.

CHP KAÇAK BİNADAN YENİ BİNAYA TAŞINACAK

Canan Kaftancıoğlu “Pergolamız olmasa da çok yakında yeni il binamızda çaya bekleriz” ifadeleri ile kaçak CHP İstanbul İ Başkanlığı binasından taşınarak başka bir binaya taşınacaklarını bildirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz