CHP zihniyeti hortladı: Keşke her başını örten insan olsa Atatürk’e dua et!

28

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in kadın haklarıyla ilgili konuşması sonrası PKK taraftarları ile birlikte CHP’lilerin de çirkin ve aşağılık sözleri ‘CHP zihniyeti hortladı’ yorumlarına sebep oldu.

TBMM’de dünkü genel kurulda AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in kadın haklarıyla ilgili konuşması sonrası CHP’liler başörtüsü ve Müslümanlara hakaret ve saldırmada PKK destekçileri ile adeta yarış etti.

Özellikle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ‘HDP PKK’nın uzantısıdır’ dediği HDP’li kadın milletvekillerinin provokasyon ve tahrik edici saldırıları sürekli devam etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in Meclis’te yaptığı konuşma sosyal medyada önce çarpıtıldı, sonra da sistematik bir biçimde sosyal medya ve bazı basın yayın organları tarafından hedef gösterildi.

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, TBMM’de yaptığı konuşmada kadın cinayetlerini gündeme getiren vekile yanıt verdi.

“Siz kadınları bizden daha çok mu tutuyorsunuz? HDP kadınları bizden daha fazla savunacak en son partidir” diyen Zengin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu ülkede AK Parti gelene kadar kadın kelimesinin adı yoktu Türkiye’de. Partimizin daha evvel yaptığı kadın kongresinde şunu söylemiştim. Eğer Türkçe de kelimelerin dişisi, erili olsaydı bir kadın kelimesi olurdu. AK Parti’yi inşa eden kadınlardır. O yüzden ben, kadın, erkek arkadaşlarımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız biz yaptığımız çalışmalarda kadınların hayatını kolaylaştırmak için gayret ediyoruz.

Sosyal güvenlikten, sağlık hizmetine aile politikalarımızda önce kadın vardır. Türkiye’de cinayetler gibi problemler var mıdır? Vardır… Bunu da çözmek için uğraşıyoruz. Önümüzdeki günlerde bu konuda kanunların daha işler haline gelmesi için gayet sarf ediyoruz. Şu Meclis’te ortaklaşacağımız bir konu varsa kadın meselesidir. Siz kadınları bizden daha çok mu tutuyorsunuz? HDP kadınları bizden daha fazla savunacak en son partidir.”

“OLAYI BAŞÖRTÜSÜ DÜŞMANLIĞINA DÖNÜŞTÜRDÜLER”

Özlem Zengin sözlerinin çarpıtılarak hedef haline getirilmesi hakkında, “Dün gece Meclis’te kadın hakları konuşuluyor, benim söylediğim kadın dernekleri üzerinden terörü meşrulaştırmazsınız. Tabii bunun neticesinde olay nereye geliyor? Başörtüsü düşmanlığına. Dünden beri sosyal medyada başörtüsü üzerinden şahsıma saldırıyorlar. Bu zihniyet hiç bitmeyecek” dedi.

Zengin ayrıca, “AK Parti’den önce başörtülü bir kadının hakkı var mıydı? AK Parti öncesinde üniversiteye bile giremeyen başörtülü kadınlar sosyal hayatın hiçbir alanında yokturlar. 2015 yılına kadar Meclis’te başörtülü bir vekil yoktu.” İfadelerini ekledi.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

Zengin kendisine saldıranları sosyal medya hesabı üzerinden, “İster Köyde İster F-35 kokpitinde İster Okulda çarşıda evde İsterse Meclis’te Hilafsız Başörtüsü “Başörtüsüdür”. Sadece bir gerçeğin tespiti üzerine yazılanlarsa “Nefret Suçunun” resmidir. Ve 1000 yıl sürecek iddiasıyla bu suçu işleyen kafa mıh gibi aynı yerindedir” sözleri ile paylaştı.

CHP’LİLER HDP’LİLERE SAHİP ÇIKTI BAŞÖRTÜLÜLERE SALDIRDI

Kendilerine Atatürkçü ilerici laik diyen bir çok CHP’li Özlem Zengin üzerinden başörtülü Müslümanlara hakaret etmekte HDP’lileri bile geri bıraktı.

Twitter hesabında çok sayıda, CHP, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mustafa Kemal Atatürk, Tunç Soyer, Eski Zaman Gazetesi çalışanı ve son FETÖ medyası Yeni Yaşam ve Bold Medya yazarı Sevinç Özarslan, KHK’lı Platform Birliği ve Av. Çiğdem Koç, FETÖ platformu Tutuklu Hastalar, FOXTV, TELE 1, İsmail Saymaz, Oda tv Barış Terkoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, PKK destekçisi Birgün, Artıtv, CHP’li Gürsel Tekin, Muharrem Erkek, Sözcü yazarı Emin Çölaşan, Cemil Kılıç, Yaşar Nuri Öztürk, Saygı Öztürk, Sadet Partisi, Temel Karamollaoğlu gibi CHP-HDP-İYİ Parti’nin Millet İttifakı oluşumuna destek olan Latife Sosyal adlı şahıs @latifesoysal isimli twitter hesabından başörtülü Müslüman kadınlar için “Keşke her başını örten insan olsa..” diyerek adeta CHP zihniyetinin yeniden hortlamasını ortaya koydu.

“KEŞKE HER BAŞINI ÖRTEN İNSAN OLSA”

CHP’li laik ve Kemalist Latife Soysal, AK Parti Milletvekili Özlem Zengin’in twitter hesabındaki konuşmasının altına Müslüman kadınlara hakaret ettiği yorumunda şunları yazdı: “Keşke her başını örten insan olsa Atatürk e dua et sayesinde meclistesin köle değilsin boş ol deyip boşanmıyorsun üstüne kumaya razı olmuyorsun ne mutlu başım açık başım dik eşinin arkasında değil omuz omuza yürüyorum bunuda laik Atatürk’ün kurduğu cumhuriyete borçluyum.”

“ANCAK BU KADAR BEYNİN ÇALIŞIR”

Yine profil fotoğrafında üç adet Mustafa Kemal Atatürk fotoğrafı olan Özgür Türk @enver_gamsiz adlı kişi de, “Senin sesin bir kere kadına benzemiyor nasıl olacak bu iş” diyerek hakaret etti. Bir başka laik Kemalist olan kapak fotoğrafında Mustafa Kemal Atatürk fotoğrafı bulunan Adil Kalkan @Qleblebi_tozu adlı şahıs da “İmam hatip hukuk fakültesinden mezun olursan ancak bu kadar beynin çalışır. Türbanı çıkarda azıcık bıngıldağın güneş alsın.” diyerek çirkin hakaretlerde bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı yazınız