Ana Sayfa Siyaset CHP’de Yaşanan Taciz ve Tecavüz Dosyası Kılıçdaroğlu’nun Önüne Geldi!

CHP’de Yaşanan Taciz ve Tecavüz Dosyası Kılıçdaroğlu’nun Önüne Geldi!

0
55

CHP içinde ki taciz ve tecavüz olaylarıyla çalkalanan CHP Genel Merkezi’nde skandalların raporu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eline ulaştı.

CHP’de art arda patlak veren taciz ve tecavüz skandallarının sonuncusu Konya’da yaşandı. CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş’ın partili bir üyeye tacizde bulunduğu ortaya çıktı. Yaşanan bu son taciz vakası geçtiğimiz Pazartesi günü düzenlenen CHP MYK toplantısı öncesinde Kemal Kılıçdaroğlu’na sunuldu.

Ancak diğer taciz ve tecavüz skandallarında olduğu gibi bu olayda da Kılıçdaroğlu henüz hiçbir açıklama yapmadı. Konya İl Başkanı Barış Bektaş’a ihraç kararı çıkmadı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun önüne sunulan raporda tacize uğrayan CHP’li üyenin sunduğu bilgiler ve tacizci il başkanı Barış Bektaş’ın savunması yer alıyor.

CHP’den parti için taciz ve skandallarla ilgili skandal açıklama

GÖZLER KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDA

Art arda patlak veren skandalların ardından ne genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ne de parti yönetiminden tek bir açıklama gelmezken Konya’da yaşanan son taciz vakasının parti genel merkezi tarafından incelendiği biliniyor.
Hal böyle olunca tüm gözler Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuyla ilgili yapacağı açıklamaya odaklanmış durumda.

“MİLLETİN ÖNÜNE UTANMADAN NASIL ÇIKACAKSINIZ?”

TBMM Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Fatma Aksal konuyla ilgili A Haber ekranlarında yaptığı açıklamada, “Maalesef gün geçmiyor ki CHP belediyelerinde ve teşkilatlarında bir taciz, tecavüz ya da hırsızlık olayı duymayalım. Ancak parti yönetimi, genel başkan sessiz” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA SESLENDİLER: SESSİZ KALMA

CHP’deki taciz ve tecavüz skandallarına sessiz kalan Kemal Kılıçdaroğlu’na çağrı: Sessiz kalma.

Partisinde ortaya çıkan taciz ve tecavüz skandallarına karşı susan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki olarak açılan internet adresinde, “Tecavüze susma” çağrısı yapıldı. “Parti içi seri tecavüzlere sessiz kalıyor” ifadesi yer alan adreste, Kılıçdaroğlu’nun suskun kaldığı süre saniye saniye işliyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), son dönemde ortaya çıkan taciz ve tecavüz skandallarıyla çalkalanırken parti yönetiminin bu konudaki suskunluğu her kesimden tepki çekiyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki olarak açılan internet adresinde, “Tecavüze susma” çağrısı yapıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti içinde yaşanan taciz ve tecavüz skandallarıyla ilgili sessiz kalmasına hem partinin içindeki muhaliflerden hem de parti tabanından tepki yükseliyor. Bu tepkilere bir yenisi daha eklendi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun rezaletlerle ilgili suskunluğuna tepki olarak internette “tecavuzesusma. com” adresi açıldı. İnternet sitesinde Kılıçdaroğlu’nun yaklaşık 15 gün önce patlak veren 8 ayrı taciz ve tecavüz skandalı karşısındaki suskun kaldığı süre, işleyen bir kronometre ile saniye saniye gösteriliyor.

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti içindeki seri tecavüzlere sessiz kalıyor” ifadesine yer verilen sitede Kılıçdaroğlu’na “Tecavüze Susma, Sesini Yükselt” çağrısında bulunuluyor. Sitede ayrıca “Neler Olmuştu” başlığı altında CHP’li ilçe teşkilatlarında yaşanan taciz olaylarına ve rezaletin ortaya çıkmasının ardından yaşanan gelişmelere de yer veriliyor. İstanbul’da CHP’nin Maltepe, Ümraniye, Sultangazi, Esenler, Avcılar ve Şişli ilçe örgütleri ile Sivas ve Tokat’ta yaşanan 8 ayrı olaya dair basında çıkan haberler bulunuyor. İşte o skandallar zinciri:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na çağrı: Tecavüze susma

Partisinde ortaya çıkan taciz ve tecavüz skandallarına karşı susan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki olarak açılan internet adresinde, “Tecavüze susma” çağrısı yapıldı. “Parti içi seri tecavüzlere sessiz kalıyor” ifadesi yer alan adreste, Kılıçdaroğlu’nun suskun kaldığı süre saniye saniye işliyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), son dönemde ortaya çıkan taciz ve tecavüz skandallarıyla çalkalanırken parti yönetiminin bu konudaki suskunluğu her kesimden tepki çekiyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti içinde yaşanan taciz ve tecavüz skandallarıyla ilgili sessiz kalmasına hem partinin içindeki muhaliflerden hem de parti tabanından tepki yükseliyor.

Bu tepkilere bir yenisi daha eklendi. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun rezaletlerle ilgili suskunluğuna tepki olarak internette “tecavuzesusma. com” adresi açıldı. İnternet sitesinde Kılıçdaroğlu’nun yaklaşık 15 gün önce patlak veren 8 ayrı taciz ve tecavüz skandalı karşısındaki suskun kaldığı süre, işleyen bir kronometre ile saniye saniye gösteriliyor.

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti içindeki seri tecavüzlere sessiz kalıyor” ifadesine yer verilen sitede Kılıçdaroğlu’na “Tecavüze Susma, Sesini Yükselt” çağrısında bulunuluyor. Sitede ayrıca “Neler Olmuştu” başlığı altında CHP’li ilçe teşkilatlarında yaşanan taciz olaylarına ve rezaletin ortaya çıkmasının ardından yaşanan gelişmelere de yer veriliyor. İstanbul’da CHP’nin Maltepe, Ümraniye, Sultangazi, Esenler, Avcılar ve Şişli ilçe örgütleri ile Sivas ve Tokat’ta yaşanan 8 ayrı olaya dair basında çıkan haberler bulunuyor. İşte o skandallar zinciri:

8 AYRI REZALET

Maltepe CHP İlçe Başkan Yardımcısı Umut Karagöz’ün, 23 yaşında genç bir kızı zorla bir restorana kapatarak taciz ettiği ortaya çıktı.

Avcılar İlçe Teşkilatı’nın eski üyesi Özlem Hanelçi, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları olan Yasin I. ve Özgür A.’nın farklı tarihlerde ahlaksız tekliflerine maruz kaldığını açıkladı.

Ümraniye CHP Gençlik Kolları üyesi 20 yaşındaki D.A., CHP Ümraniye Gençlik Kolları eski Başkanı Güven Ömür Alkan tarafından tacize uğradığını iddia etti. Alkan’a 5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

CHP Sultangazi İlçe Başkanı M.P.’nin “Sana yardım edeceğim” diyerek ofisine çağırdığı kadına tecavüz etmeye kalkıştığı öne sürüldü. CHP yine 3 maymunu oynadı.

Eski CHP Tokat Milletvekili Feramüz Şahin, evli bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Eski Şişli Belediye Başkan Yardımcısı U.G Y.’nin, işe aldırdığı yengesine tacizde bulunduğu ortaya çıktı.

Skandallar İstanbul’la sınırlı kalmadı. Benzer olaylar Tokat ve Sivas’ta da yaşandı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ÜÇLÜ STRATEJİ: SESSİZ KAL, ÖRT, UNUTTUR

CHP Parti içinde yaşanan taciz ve tecavüzlere bugüne kadar hiç değinmeyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun üç yönlü bir strateji izlediği belirtiliyor. Kılıçdaroğlu’nun stratejisini, “sessiz kal”, “parti içinde olayların üstünü ört” ve “kamuoyuna unuttur” şeklinde planladığı kaydediliyor.

Kılıçdaroğlu benzer stratejiyi CHP’li Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın kendisinden iş isteyen S. adlı kadını 2 ay boyunca tehdit ederek cinsel istismarda bulunması olayında da kullanmıştı. Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na suikast yapılacağı yönündeki haberin yalan olduğunun ortaya çıkmasının ardından da aynı taktiği izlemişti.

İLGİLİ HABERLER

CHP’de taciz ve tecavüz skandallarına her geçen gün yenisi ekleniyor

CHP’li Milletvekili Sera Kadıgil: CHP içinde taciz tecavüz oldu ve tabi ki olacak!

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Araç çubuğuna atla