CHP’li Bodrum Belediye Başkanı 370 TL döneri savundu: Bununla gurur duymalıyız!

0
47

Antalya CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın 370 TL’lik döneri: “Turistin cebindeki parayı sonuna kadar almakla mesulüz. Bununla gurur duymalıyız.” diye savundu. Oyuncu Gürgen Öz, “Koyun çok kestikçe yediyorsun” yorumu yaptı.

Muğla’nın turizmle ünlü ilçesi Bodrum’da 370 TL’lik döner tartışması hakkında konuşan CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Turistin cebindeki parayı sonuna kadar almakla mesulüz” ifadesini kullandı. “Bodrumlu olarak bundan gurur duymalıyız” diyerek savundu.

“BELKİDE ALTIN TABAKTA DÖNER YEMEK İSTİYOR”

Bodrum’da lüks bir tesiste bir tabak dönerin 370, kuşbaşılı pidenin 185 TL’ye verildiği haberleri ile ilgili basın toplantısında sorulan soruya cevap veren Aras, “Dünya’nın en zengin insanları buraya geliyorlar. İşadamları, sanatçılar, devlet adamları, oligarklar, krallar, prensler burayı tercih ediyorlar.

Onların hizmet açısından beklentileri çok yüksek. Belki de altın tabakta döner yemek istiyor. Ya da o döneri organik, özel bir şekilde yetiştirilmiş, hiçbir şekilde ilaç kullanılmamış bir kuzudan yemek istiyor. Onu da sunacak ürün Bodrum’da var. Bence Bodrumlu olarak bundan gurur duymalıyız” değerlendirmesinde bulundu.

“BİZ BODRUM’DA HER ŞEY UCUZ OLSUN DERSEK O ZAMAN TURİST GELMEZ”

CHP’li Aras, “Yanlış anlaşılmasın, her yere gitmek zorunda değiliz ki. Ben Türkbükü’nde bir işletmeye gitmek zorunda değilim. Ama orayı da seçen insanlar var. Bodrum’un buna da ihtiyacı var. Biz Bodrum’da her şey ucuz olsun dersek o zaman burada para harcayacak turist, Santorini’ye gider, Mikonos’a, Saint- Tropez’e gider, İbiza’ya gider. Bodrum’a gelmez” dedi.

“BİZ TURİSTİN CEBİNDEKİ PARAYI SONUNA KADAR ALMAKLA MESULÜZ”

Aras, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz turistin, vatandaşımızın demiyorum, cebindeki parayı sonuna kadar almakla mesulüz. Adam cebine para koymuş gelmiş, niye harcamasın? Bir dönere 100 bin TL vermek istiyorsa, versin yesin. Bana ne. Ama burada 20 TL’ye de döner var. O dönerin 20 TL olması gerektiği konusunda tereddüt ediyorsanız, belediyemize başvurursunuz ben de gider onu sonuna kadar denetlerim. Gereğini de yaparız” dedi.

OYUNCU GÜRGEN ÖZ’DEN 370 TL’LİK DÖNER YORUMU

Bodrum’da 370 TL olan döner için Oyuncu Gürgen Öz, kahkaha ile başladığı yorumu şu şekilde:

ADI ÜZERİNDE TÜRK BÜKÜ ADAMI BÜKÜYORLAR

“Arkadaşlar evimde ya kendi kendimi gülerken yakaladım ama elimde değil. Şimdi haberlerde bir olay oldu. Bodrum Türk Bükü’nde bir fatura geliyor bir buçuk porsiyon döner 370 TL küsuratı da var. Yani herhalde bu döneri dürüme sarıp öyle yedirdiler. Adı üstünde Türk Bükü, adamı büküyorlar.

ZENGİN OLMAK BİLE BİLE ENAYİ OLMAK DEĞİLDİR

Adamı öyle bükerler işte. Ama adı üstünde Türk Bükü. Birde faturaya 48 Euro yazmışlar. Avrupa Birliğine girmiş Bodrum haberimiz yok. Ya Avrupalı 48 Euro vermez bir dönere. Çünkü zengin olmak bile bile enayi olmak değildir ya.

KOYUN ÇOK GELDİKÇE KESİYORSUN VE YEDİYORSUN

Görgüsüzlükte adam kazıklamada yarışıyorsunuz anladık da. Artık her şeyin bir sınırı var ya. Yapmayın böyle şey kardeşim. Alt tarafı döner ya koyun kesiyordun. Ha koyun çok, geldikçe kesiyorsun. Sende haklısın. Yani koyun çok. Koyunlar geldikçe kesiyorsun yediyorsun, yediyorsun. 50 TL’ye Türk kahvesi yapmışsınız ona gücenmedim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz