Cumhurbaşkanı Erdoğan Corona sürecinde 7 hastane açtı

31

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açılışını yaptığı Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi ile birlikte salgın döneminde yedi hastaneyi hizmete açtı. Erdoğan corona sürecinde toplam 7 hastane açtı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehir hastanelerinin Avrupa’da bir numara olduğunu belirterek “Bundan sonra ise icraatlarımızla bu hastanelerimiz sağlık turizminde çok ciddi bir çekim alanı oluşturacaktır” dedi.

SENEDE 3,5 MİLYON HASTA

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Açılış Töreninde konuşan Erdoğan, hastanenin şehre, ülkeye ve millete hayırlı olmasını diledi.

Hastanenin bina zemininde bulunan 855 izolatörle İstanbul’un depreme en hazırlıklı, en dayanıklı tesislerinden biri olduğunu belirten Erdoğan “Donanımıyla, altyapısıyla kendi alanının öncülerinden olan hastanemizde senelik üç buçuk milyon hastanın ayakta, 150 bin hastanın yatarak tedavi görmesini planlıyoruz. Burada kanser cerrahisi başta olmak üzere senede 100 bin ameliyat yapılmasını öngörüyoruz” dedi.

618 milyon liraya mal olan ve beş bloktan oluşan hastanede senede üç buçuk milyon hasta ayakta, 150 bin hasta da yatarak tedavi edilebilecek.

ERDOĞAN KORONA SÜRECİNDE YEDİ HASTANE AÇTI

Türkiye’de Covid-19 koronavirüs sürecinde açılan hastaneler, salgının kontrol altına alınmasında büyük rol oynadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışını yaptığı Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi ile birlikte Covid salgın döneminde yedi hastaneyi hizmete açtı.

Erdoğan ilk olarak mart ayında Okmeydanı Şehir Hastanesinin açılışını yaptı. Hastaneye koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun adı verildi.

Erdoğan’ın talimatıyla 45 gün içerisinde İstanbul’un Anadolu yakası ve Avrupa Yakası’na birer Acil Durum Hastanesi yapıldı. Anadolu Yakası’ndakine koronavirüsten hayatını kaybeden Prof. Dr. Feriha Öz, Avrupa Yakası’ndakine ise yine aynı sebeple vefat eden Prof. Dr. Murat Dilmener’in adı verildi.

Erdoğan, mayıs ayında üç hastane daha açtı. Önce Kayseri Şehir Hastanesinin, ardından Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinin açılışını yapan Erdoğan, mayıs ayının sonunda ise Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesini hizmete açtı.

BAŞAKŞEHİR ŞEHİR HASTANESİ

PROF. DR. FERİHA ÖZ ACİL VE DURUM HASTANESİ

DR. İSMAİL NİYAZİ KURTULMUŞ HASTANESİ

PROF. DR. ASAF ATASEVEN HASTANESİ

KARTAL LÜTFİ KIRDAR ŞEHİR HASTANESİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı yazınız