Demet Akalın: Cumhurbaşkanımızla sohbet ederken ailemden biriyle sohbet eder gibi hissediyorum

28

Şarkıcı Demet Akalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için, “Ben Cumhurbaşkanımızla sohbet ederken, ailemden biriyle sohbet eder gibi hissediyorum, derdimi o rahatlıkla anlatıyorum” dedi.

Şarkıcı Demet Akalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için, “Adam ne yapsa yaranamıyor. İnsanların biraz daha önyargısız bakması gerekiyor konulara. Keşke herkesin Reis’le beş dakika geçirme şansı olsa. Ben Cumhurbaşkanımızla sohbet ederken, ailemden biriyle sohbet eder gibi hissediyorum, derdimi ona rahatlıkla anlatıyorum” dedi.

“BEN GEÇİNEMİYORUM DEYİNCE İNSANLAR PÜSKÜRDÜ”

Sabah gazetesinden Sonat Bahar’a konuşan Akalın, “Tabii ki sanatçıları da düşünecek Cumhurbaşkanı, biz de halktan gelen insanlarız. Bizle birlikte iş yapamayan, garsonu, valesi, işletmecisi vs, birçok insan var. Bir tek biz ekmek yemiyoruz ki. Kimsenin beklemediği bir durumdu, ‘Ben geçinemiyorum’ dediğimde insanlar püskürdü. ‘Nasıl geçinemez, büyük paralar kazanıyor’ diye. Büyük başın, derdi büyük oluyor” dedi.

“KAZANCIMI MEHMETÇİK VE HASTA BEBEKLERLE PAYLAŞIYORUM”

Kazancını önce Mehmetçikle, sonra hasta bebek ve çocuklarla paylaştığını söyleyen Akalın, şöyle devam etti:
“Ben kaç aileye bakıyorum. Ev kredisi ödüyorum. Ev kredim olmasa, şahaneyim. Bir tane kartım geçen ay bin 500 lira geldi. Kız arkadaşlarıma dedim ki; ‘O İstinyepark’ın önünden geçilmese bu kartlarla idare ediliyormuş.’ Ben küçük bir yerden geliyorum ve babam deniz subayıydı.

Baba parasıyla büyümedim. Kabul, sanatçılar olarak güzel paralar kazanıyoruz. Ama o linç edenlere sormak isterim, ceplerinden bir 5 lira Mehmetçiğe ya da bir sosyal yardım kuruluşuna destek oluyorlar mı! Geçen sene 250 bin lira bağışladım, helali hoş olsun.

Ben kazancımı önce Mehmetçikle, sonra hasta bebek, çocuklarla paylaşıyorum… Başka sanatçı arkadaşlarım başka türlü… Bir şekilde bir şeyin ucundan tutuyoruz. Ama insanlar algılamak istedikleri gibi algılıyor. Herkes kendi tarafında olsun istiyor, öyle bir dünya yok. Herkes çok hazırlıksız yakalandı, kenarda köşede birikimlerle dönüyorsun.”

“MİHRİBANI OKUYAMAMIŞIM SELDA BAĞCAN ARADI BANA DESTEK OLDU”

İstanbul Yeditepe Konseri için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Akalın, “Bu konserler için Cumhurbaşkanı’na teşekkür ettikten üç gün sonra anladılar ki ben Mihriban’ı okuyamamışım. Teşekkür ettim öyle anlaşıldı. Ama beni geçen hafta kim aradı? Selda Bağcan… Bana destek oldu, ondan önce de Mahsun Kırmızıgül aramıştı.

“CUMHURBAŞKANIMIZLA SOHBET EDERKEN AİLEMDEN BİRİYLE SOHBET EDER GİBİ HİSSEDİYORUM”

Geçen sene de otobanı övmüştüm, Cumhurbaşkanımız beni aramıştı. Adam ne yapsa yaranamıyor. İnsanların biraz daha önyargısız bakması gerekiyor konulara. Keşke herkesin Reis’le beş dakika geçirme şansı olsa. Ben Cumhurbaşkanımızla sohbet ederken, dayımla, abimle, ailemden biriyle sohbet eder gibi hissediyorum, derdimi ona rahatlıkla anlatıyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı yazınız