Devlet Bahçeli: Yeni bir Bizans hayalleri kuran hainlerin hevesleri kursaklarında kalacak

13

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ayasofya Camii kararını eleştiren ‘İçimizdeki Yunanlılar’ ve batıya sert çıktı: “Yeni bir Bizans hayalleri kuran hainlerin hevesleri kursaklarında kalacak.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Ayasofya’yı yeniden camiye çevirmek dünyanın geri kalanına artık seküler değiliz demektir” diyen Orhan Pamuk’a tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’un “Ayasofya’yı yeniden camiye çevirmek, dünyanın geri kalanına ‘artık seküler değiliz’ demektir” şeklindeki değerlendirmesine sert çıktı.

Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada “Bir yazar müsveddesinin, ‘Ayasofya’yı yeniden camiye çevirmek dünyanın geri kalanına artık seküler değiliz demektir’ ifadesi kafasının her zerresi dikenle sarılmış Pamuk soyisimli bir şahsın mesnetsiz sızlanmasıdır.” ifadesini kullandı.

“BUNDAN SONRA AĞIR BİR MAĞLUBİYET TRAVMASINA GÖMÜLECEK”

Yunanistan Başpiskoposu da ağır eleştiren MHP lideri Bahçeli, “Küstah bir dille, ‘Türkler Ayasofya’yı ibadete açmaya cesaret edemezler.’ diyen Yunanistan Başpiskoposu, bundan sonra ağır bir mahcubiyet ve mağlubiyet travmasına gömülecek, nifak saçan ağzını bıçak bile açamayacaktır.” açıklamasında bulundu.

“ATİNA’DA TEK BİR CAMİ BULUNMAZKEN TÜRKİYE’DE 400’E YAKIN KİLİSE VE SİNAGOG VAR”

Bahçeli’nin açıklaması şu şekilde:

“Atina’da tek bir cami bulunmazken, Türkiye’nin dört bir tarafında 400’e yakın Kilise, Sinegog veya Havra’nın bulunması aziz milletimizin din ve vicdan hürriyetine duyduğu hürmetin muteber bir sonucudur.

Batı dünyası hala ehl-i salip mantığıyla hareket etmektedir.

Gizli emeller ve gizil hedeflerin saklanması mümkün değildir.

“YENİ BİR BİZANS’IN HAYALLERİNİ KURANLARIN HAİN HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALACAK”

Asırlar evvel İstanbul’da kurulan Latin Devleti’nin veya yeni bir Bizans’ın hayallerini kuranların hain hevesleri haram kursaklarında kalacaktır.

AB Yüksek Temsilcisi Josep Borell’in geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konuşması bizim nazarımızda ibretliktir.

Avrupa Parlamentosu’nun çatısı altında, 1571 İnebahtı Deniz Savaşı’ndan önce Haçlı donanması teşekkülünü isteyen Papa 5.Pius’u gördüğünü eleştiri tonu yüksek bir şekilde haykırması bir bakıma itirafnamesidir.

Hatta bahsi geçen savaşta Haçlı donanmasına komuta eden kişiyi işaret ederek; “Avusturyalı Johann arıyorsanız bana bakmayın” sözleri hem sağduyulu bir devlet adamı tutumu, hem de içinde bulunduğumuzun vahim sürecin hazin özetidir.”

AYASOFYA KARARINA BATI VE ‘İÇİMİZDEKİ YUNANLILAR’

Ayasofya Camii kararı sonrası başta Yunan olmak üzere birçok batı ülkesi ile yine ülkemizde ‘İçimizdeki Yunanlı’ denilen bazı siyasetçi, gazeteci ve sanatçı denilen kişiler adeta çılgına döndü!

Ayasofya’nın 86 yıl sonra müze statüsünden çıkarılarak camiye çevrilmesi bazı isimleri rahatsız etti. Rahatsızlıklarını sosyal medya hesaplarından dile getiren isimlerin, paylaşımları ‘pes’ artık dedirtti. Ayasofya’nın ibadete açılmasına karşı çıkanlar arasında Orhan Pamuk, Elif Şafak ve Nevşin Mengü, gibi isimlerin olması da dikkat çekti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı yazınız