Ana Sayfa Siyaset Erdoğan’dan LGBT açıklaması: Sapkınlıkları normalleştirerek gençlerimizi zehirlemenin peşindeler

Erdoğan’dan LGBT açıklaması: Sapkınlıkları normalleştirerek gençlerimizi zehirlemenin peşindeler

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sözde LGBT haftası nedeniyle sosyal medyada sapkınlıkları savunanlara sert çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sözde LGBT haftası nedeniyle sosyal medyada sapkınlıkları savunları kasdederek, “Sapkınlıkları normalleştirerek, genç dimağları zehirlemenin peşindeler. Halkın lanetlediği hiçbir yanlışın bu ülkede kök salma ihtimali yoktur” dedi.
Erdoğan Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı açıklamarında sözde LGBT haftası ile açıklamalarda bulundu. Erdoğan LGBT’yi savunan ve yaygınlaştıormaya çalışanklara ‘sapık, sapkın ve lanetlenmiş olarak nitelendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

“LANETLENMİŞ SAPKINLIKLARI NORMALLEŞTİREREK GENÇLERİMİZİ ZEHİRLEMENİN PEŞİNDELER”

Büyük ve güçlü Türkiye hedefine ulaşana kadar mücadeleyi bırakmayacağız. Birileri yine sinsice milli ve manevi değerlerimize saldırıyor. İnsanlık tarihi boyunca hep lanetlenmiş sapkınlıkları normalleştirerek, genç dimağları zehirlemenin peşindeler. İnancımıza ve kültürümüze aykırı bu tür marjinal akımları destekleyenler bizim gözümüzde aynı sapkınlığın ortaklarıdır.

“BU TÜR SAPKINLIKLARIN YOL AÇACAĞI FELAKETLERDEN KORUNMASI”

Halkın lanetlediği hiçbir yanlışın bu ülkede kök salma ihtimali yoktur. Türkiye milli ve manevi yapısını hedef alan saldırılara karşı da mücadele edecek güce de sahiptir.

Rabbimden milletimizi ve ülkemizi bu tür sapkınların yol açacağı beşeri felaketlerden korumasını niyaz ediyorum.

Buradan milletimin tüm fertlerini Rabbimizin yasakladığı her türlü sapkınlığı sergileyenlere karşı dikkatli olmaya, tavır almaya davet ediyorum.”

AK PARTİ’DEN ‘İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN ÇIKMA SİNYALİ

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, LGBT gibi oluşumların önünü açtığı ve desteklendiğini içeren İstanbul Sözleşmesi hakkında, “Nasıl usulünü yerine getirerek imzalanmışsa, usulünü yerine getirerek sözleşmeden çıkılır” dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, kamuoyunda tartışmalara neden olan İstanbul Sözleşmesi ile ilgili ‘iptal’ sinyali verdi.

Kurtulmuş 2 Temmuz 2020’de yapmış olduğı konuya ilişkin açıklamada, “Sözleşmeden çekilme ile ilgili hazırlık yapılıyor. İstanbul Sözleşmesi, imzalanması yanlıştı. O zaman hangi usul ile yürürlüğe girdiyse aynı şekilde kaldırılacak.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Sözleşmesi nedir?

Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi, bilinen adıyla İstanbul Sözleşmesi, kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetle mücadele amacıyla, Avrupa Konseyi tarafından 11 Mayıs 2011’de İstanbul’da imzaya açılan sözleşmedir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version
Araç çubuğuna atla