Genç programcı sese duyarlı led dijital maske tasarladı!

0
84

Korona virüs sebebiyle yüz maskelerindeki sıra dışı tasarımlara bir yenisi daha eklendi. Bilgisayar programcısı genç, iletişim kurmakta sorun yaşayan kişiler için sesle aktif olan LED ışıklı bir maske tasarladı.

Bilgisayar programcısı olan Tyler Glaiel, iletişim kurmakta sorun yaşayan kişiler için sesle aktif olan LED ışıklı bir maske tasarladı.

İngiltere’de oyun tasarımcısı ve bilgisayar programcısı olan Tyler Glaiel, iletişim kurmakta sorun yaşayan kişiler için sesle aktif olan LED ışıklı bir maske tasarladı.

Glaiel’in tasarladığı bez yüz maskesinde bulunan LED ışıklar sesle aktif hale gelerek, maskeyi takan kişinin konuşma esnasında ağzını oynatmasıyla aktifleşiyor. Ayrıca, maskede bulunan 16 LED ışık dizisi, maskeyi giyen kişinin diliyle “tıkırtı” sesi çıkarması durumunda “gülümseme” halini alıyor.

Yerel medyaya konuşan Tyler Glaiel, “Birden aklıma böyle bir fikir geldi. Online olarak böyle bir maske olup olmadığına baktım, ancak olmadığını gördüm” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Glaiel, maskeyi satmayı planlamadığını ifade ederek, maskeye sahip olmak isteyen kişilerin bunu kendisinin yapması gerektiğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz