İBB pahalı yardım paketinin nedenini ayrı bir sabunlu pakete bağladı

68

İBB Sözcüsü Murat Ongun, piyasada 80-90 TL’ye toplana bilinen yardım paketinin neden 150 TL olduğunu açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 150 TL’ye satışa çıkarılan yardım kolilerin pahalı olmasına ilişkin açıklamada yeni bir sabunlu pakete bağlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) koronavirüs nedeniyle evden çıkamadıkları için ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere başlattığı 150 TL’lik yardım kolisi kampanyası tartışma konusu olmuştu.

İBB SÖZCÜSÜ MURAT ONGUN’DAN SABUNLU PAKET AÇIKLAMASI

150 TL’lik gıda kolisine tepkiler sonrası İBB Sözcüsü, Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ongun’dan da bir açıklama geldi. Ongun paketin pahalı olmasını yeni bir sabunlu pakete bağlayarak, “İBB’nin gıda kolisi üzerinden yapılan tartışmalar üzerine:” diyerek sosyal medya üzerinden açıklamada bulunan Ongun, “Gıda paketinin yanında sabun ve kolonyadan oluşan ayrı bir hijyen paketi de mevcuttur. İsteyen vatandaş gıda kolisi, isteyen 150 TL maddi destek alacaktır. İBB her daim halkına şeffaf ve kaliteli hizmet verir” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı yazınız