İstanbul Bağdat Caddesi’ne akın eden vatandaşlar sosyal mesafeyi hiçe saydı

0
95

İstanbul’un en ünlü caddelerinden olan ve CHP’li Kadıköy ilçesine bağlı Bağdat Caddesi devletin ve belediyelerin #EvdeKal çağrılarına rağmen vatandaşlarla doldu.

İki günlük sokağa çıkma yasağı sonrası yine sokağa çıkma yasağı olan kentlerde corona virüs için sosyal mesafeyi ihlal eden görüntüler gelmeye başladı. Türkiye’de en çok koronavirüs vakası olan İstanbul’da en ünlü caddelerinden birisi olan ve sosyete mahallesi olarak bilinen Kadıköy Bağdat Caddesi’ne bugün vatandaşlar adeta akın etti. Sosyal mesafeyi hiçe sayan vatandaşlar arasında bazılarının ise maske takmadığı görüldü.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına alan ölümcül korona virüs salgınında uzmanların Evde Kal çağrıları İstanbul’da iki günlük sokağa çıkma yasağı sonrası ihlal edilmeye devam edildiği görüldü.

Korona virüslü mücadelede sürekli hükümeti eleştiren ve gerekli tedbirleri almadığı iddialarıyla suçlamalarda bulunan özellikle CHP kitlesi kendi seçim bölgelerinde virüsün bulaşmasına karşı sosyal mesafeyi ihlal eden görüntüler veriyor. İstanbul CHP’li Kadıköy ilçesine bağlı ve sosyete mahallesi olarak bilinen ünlü Bağdat Caddesi’nde yürüyüş ve spor yapan vatandaşlar sosyal mesafeyi hiçe saydı. Sokağa akın eden çoğu vatandaşın maske taktığı görülürken, bazıların da maskesiz caddeye çıktığı görüldü. Yine caddede araç trafiğinin de arttığı kaydedildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz