İttifak şartlarını açıklayan HDP’den CHP’ye çağrı: İsteyen gelir isteyen gelmez!

20

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, daha önce genel ve yerel seçimlerde CHP ile kurulduğu gibi gizli ittifaklara kapılarını tamamen kapadıklarını belirterek “Bunun için kapımız bütün muhalefet partilerine açıktır. İsteyen gelir, isteyen gelmez, bu kadar basittir” dedi.

En son yerel seçimlerde CHP ile kurulan gizli ittifak ile bir çok büyükşehir belediyesi Ak Parti ve MHP’den CHP’ye geçmiş ancak seçim sonrası bir çok kez CHP ve İYİ Parti ile tartışmalar yaşayan HDP ittifak şartlarını açıkladı.

Buldan, gizli ittifaklar ile ilgili, “Halkımız bunu kabul etmiyor. Halkımız, şeffaf, açık bir ittifak istiyor. Bunun için kapımız bütün muhalefet partilerine açıktır” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Kars’ta HDP İl Başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
“İSTEYEN GELİR, İSTEYEN GELMEZ”

HDP’li buldan CHP için kazandıran ve AK Parti ile MHP ‘yi ima ederek kaybettiren pozisyonunda olduklarını belirterek bundan sonra kapalı kapılar arkasında gizli ittifak pazarlıkları yapmayacaklarını söyledi.

Buldan, “Bu ülkeye barış, demokrasi, özgürlükler gelecekse bunlar demokrasi güçlerinin bir araya geldiği ve oluşturacağı ittifaklarla gelecektir. Şimdi herkes HDP’yi bir öcü partisi olarak görüyor ve önümüzdeki seçimlerde bizimle ittifak yapılmaması için önlemler almaya başladılar. Bakalım biz başkalarıyla ittifak yapacak mıyız? Kazandıran ve kaybettiren bir pozisyonda olan milyonlarca insanın oy verdiği bir parti, başkalarına gitmek yerine, diğer partilere kapısını açacak şeffaf ve demokratik bir ittifakın önünü açacak. İsteyen gelir, isteyen gelmez, bu kadar basittir” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı yazınız