İzmir Belediyesi’nin Charlie Hebdo Çizerinin Davetli Olduğu Programı Valilik İptal Etti

0
78

Charlie Hebdo dergisinin karikatüristi Plantu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği festivale davet edildi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, programın iptal edildiğini açıkladı.

CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından online düzenlenecek olan Uluslararası İzmir Mizah Festivaline İslam’a ve Hazreti Muhammed’e hakaret eden Charlie Hebdo dergisinin karikatüristi Plantu da davet edildi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, programın iptal edildiğini açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 16-25 Aralık tarihleri arasında düzenlediği Uluslararası İzmir Mizah Festivaline Charlie Hebdo dergisinin karikatüristi Plantu’nun da davet edildiği ortaya çıktı.

Pek çok kişi CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesine tepki gösterdi. Bu tepkileri göz önüne alan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger de programın iptal edildiğini açıkladı.

Karikatürist Plantu’nun, İslam’a ve Hazreti Muhammed’e yönelik hakaret içeren yayınlarıyla bilinen Charlie Hebdo’ya destek çıktığını hatırlatan vatandaşlar, “Özür Dilemek istemiyorum, Mücadele Etmek istiyorum” diyerek karikatürlere desteğini ortaya koyduğunu belirtti.

İHANET PROGRAMINA SOSYAL MEDYADAN BÜYÜK TEPKİ

Daha Önce İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer’in; Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (sav) hakaret eden karikatürleri yayınlayan Fransız dergisi Charlie Hebdo’ya destek verdiği ortaya çıktı.

Neptün Soyer’in; fotoğraf paylaşım sitesi Instagram’daki şahsi hesabından Charlie Hebdo’ya destek için derginin Hz. Muhammed’e (sav) hakaret eden sayısıyla çekilmiş fotoğrafını paylaştığı bildirildi. Vatandaşlar bu çirkin paylaşım nedeniyle Soyer’e tepki göstermişti.

PROGRAMIN İPTALİ İÇİN TEPKİ MESAJLARI

https://twitter.com/MustafaK1L1C/status/1341806195418550275

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz