Ana Sayfa Psikoloji Maske tak uyarısına ‘Maskeye Hayır’ diyenlerin cevabı: Biliyorum

Maske tak uyarısına ‘Maskeye Hayır’ diyenlerin cevabı: Biliyorum

0
160

İstanbul’la birlikte Ankara ve Bursa’da da açık alanlarda maske takmak #maskezorunlu hale getirildi. Karar sonrası maske takmakta ısrar edenlere ceza yazıldı.

İstanbul Esenyurt’ta polis ekipleri kent meydanı ve çevresinde maske denetimi yaptı.

#maskesiz dolaşmanın yasaklandığı ilk günde Kimi vatandaşlar maskeyi cebinde kimileri şapkasının içinde taşırken görüntülendi.

Denetimlerde #maske takmamakta ısrar eden ve sosyal medyada #MaskeyeHayır diyen bir kişiye 3 bin 150 lira idari para cezası kesildi. Ceza kesilen kişinin sürekli gülümsemesi ise dikkat çekti.

ÖNCE ‘MASKE DEDİĞİN NEDİR Kİ?’ DEDİ SONRA ÖZÜR DİLEDİ

Üsküdar’da bir vatandaşın maske takma zorunluluğu hakkında “Biz yaşayan ölüyüz. Maske dediğin nedir ki? Koronavirüs zaten bize bulaşmaz” demesi dikkat çekti.

Söz konusu vatandaş, “Biz zaten yaşayan ölüyüz. Maskeye ne gerek var? Hayattan kopmuşuz. Maske dediğin nedir ki? Virüs kapsak ne olacak. Virüs zaten bize bulaşmaz ki. Maske takma zorunluluğunu bilmiyorum. Toplu taşımalarda maskemi takıyorum. Zorunlu mu gerçekten, cezalı mı yani, bilmiyordum. Bundan sonra açık havada da maskemi takacağım. Çünkü bilmiyordum, devletimizden çok özür dilerim. Uyarılarınızdan dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

Vatandaş gazeteciler uyardıktan sonra bilmediğini belirterek özür diledi, ardından maskesini taktı.

NE OLMUŞTU?

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda İstanbul Valiliği tarafından alınan kararla açık alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi.

Yeni kararın ardından Esenyurt Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri meydan ve çevresinde maske denetimi yaparken, bazı noktalarda da minibüslerde denetim yaptı.

Birçok vatandaşın yasağa uyduğu görülürken, uymayan vatandaşlara uyarılarda bulunuldu, bazı vatandaşlara da ceza kesildi.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Araç çubuğuna atla