Merdan Yanardağ adlı müsvettenin Abdulhamit Han düşmanlığının sebebi!

8

CHP’nin finanse ettiği Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Sultan Abdulhamit Han hakkında, “Despotizminin emperyalizmin uşağı aşağılık bir diktatör” demesinin sebepleri nelerdir?

CHP’nin finanse ettiği ve son zamanlarda CHP’li İBB’nin reklam bütçeleri ile devlete ve millete küfretmeyi sürdüren TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Son İmparator Abdulhamid Han’a uzattığı dil ‘Zulüm 1453’te başladı’ diyen bizans artıklarınınkinden hiçbir farkı yok.

CHP’li Yanardağ canlı yayında, “1908’de Abdülhamid despotizminin, emperyalizmin uşağı aşağılık bir diktatör olan, Mithat Paşa’yı Taif’te boğduran, Osmanlı-Türk aydınlanmasını, modernleşmesini savunan bütün aydınlara zulmeden, Namık Kemal’lere, Tevfik Fikretlere…” şeklinde ki sözlerini twitter hesabından devam ettirerek bizans artığı duruşunu tam olarak ortaya serdi.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Vatandaşlar twitter da #AbdulhamidAşağılıkDeğildir ve #AbdulhamidiAnlamayanAşağılık başlıklı tag ile CHP beslemeli TELE1 ve Merdan Yanardağ’a tepki gösterdi. Abdulhamid Han Derneği çirkin söz sahibi Merdan Yanardağ’ı savcılığa şikayette bulundu. Bir çok siyasetçi, tarihçi ve vatansever Yanardağ’a tepki gösterdi.

CHP’Lİ BELEDİYELERDEN DESTEK GELDİKÇE KUDURDULAR

CHP beslemesi olarak bilinen Merdan Yanardağ’ın başında bulunduğu TELE 1 gibi yandaşi medya son seçimlerde HDP ve İYİ Parti desteği ile bir çok büyükşehirlerin CHP’ye geçmesiyle devlet ve millete hakaret ve küfür etme oranları da arttı. Başta İstanbul olmak üzere Adana, İzmir gibi büyükşehirlerden de reklam tanırım adı altında paraların akıtıldığı yandaş medya her gün küfür propagandasını artırarak devam ediyor.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi kurucu üyelerden olan Merdan Yanardağ yalnızca CHP borazanlığı değil aynı şekilde geldiği siyasi zihniyet gereği İYİ Parti Gebel Başkanı Meral Akşener’in “HDP PKK’nın uzantısıdır” diye açıkladığı HDP desteği ile de göze çarpıyor. Özellike Yanardağ’a air ABC Gazetesi intermnet sitesinde bir çok HDP yandaşı haber ve analizler bulunuyor.

Buna göre TELE 1 gibi bir çok yandaş medya CHP-HDP-İYİ Parti ile sözde ‘Millet İttifakı’ adına havuz medyasına dönüşmüş ve ortak çıkarları adına devlet ve millete saldırmayı adeta kendilerine görev olarak görmektedirler.

RTÜK BAŞKANI ŞAHİN: “MERDAN YANARDAĞ ADLI ŞAHSIN…”

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Merdan Yanardağ’ın Sultan Abdulhamid Han hakkındaki sözleri nedeniyle TELE 1 TV hakkında inceleme başlatıldığını açıkladı.

Şahin, twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“TELE 1 televizyonunda 18 dakika isimli programda program sunucu Merdan Yanardağ isimli şahsın Sultan Abdulhamid Han ile ilgili sözleri nedeni ile inceleme başlatılmıştır.”

MERDAN YANARDAĞ’A SUÇ DUYURUSU

Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği, Abdülhamid Han ile ilgili haddini aşan ahlaksız sözleri nedeniyle Merdan Yanardağ hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı ile yönetim kurulu üyeleri, bir televizyon programında Sultan Abdülhamid Han hakkında aşağılayıcı sözler sarf ettiği gerekçesiyle sözde gazeteci Mercan Yanardağ hakkında suç duyurusunda bulundu.

“HAKARET ASLA KABUL EDİLEMEZ”

İnegöl Adalet Sarayına gelen dernek yöneticileri, Yanardağ hakkında savcılığa suç duyurusu yaptı. Dernek başkanı Turgay Yazıcı, savcılığa şikayet dilekçesi verilmesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Abdülhamid Han’a hakareti asla kabul etmeyeceklerini ifade etti.

“HADDİ AŞAN PROVOKASYON”

TELE 1 kanalındaki “18 dakika” isimli programda Merdan Yanardağ’ın, Abdülhamid Han ile ilgili mesnetsiz ve çirkin ifadelerde bulunduğunu belirten Turgay, şunları kaydetti:

“İlgili televizyon programında görüldüğü ve belirttiğimiz ifadelerden de anlaşıldığı üzere, Merdan Yanardağ isimli gazeteci açık bir şekilde toplumun sevgi beslediği ve saygı duyduğu tarihi bir kişiliğe çirkin atıflarda bulunarak halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiş, vefat etmiş bir kişilik hakkında alenen hakarette bulunmuş ve yine kişinin hatırasına hakaret suçunu işlemiştir. Biz Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği olarak bu hadsiz ifadeleri aynen iade ediyoruz. Bir Türk vatandaşı olarak ve yine derneğimizin ideolojik yaklaşımları doğrultusunda bu konuda her türlü hukuki işlemi yapma ihtiyacı hissettik.”

MERDAN YANARDAĞ ÇİRKİN İFTİRA VE HAKARETLERİNİ SÜRDÜRDÜ

CHP’nin beslediği TELE 1 Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, çirkin sözlerine büyük tepki sonrası sosyal medya hesabından hakaret ve iftiralarını sürdürdü.

Yanardağ, tepkilerden sonra ilk olarak, “Cübbeli Ahmet Hoca beni hedef göstermiş.. Nedeni, Abdulhamit’e hakaret.. Onu izleyenler de beni vurduracakmış. Böyle yazıyorlar. Vız gelir. Sizin Andulhamit, M.Kemal’i bile tam 4 kez tutuklatmış bir despottur. M.Kemal ve M.Akif Ersoy, daha ağır sözlerle o zorbayı eleştiriyor.” İfadelerini kullandı.

Merdan Yanardağ çirkin sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“ABDULHAMİD FİLİSTİN’İ SATAN İŞBİRLİKÇİ DESPOT SULTANDIR”

“Abdülhamit, aydınlara ve halka zulmeden, tabası olan haklara yönelik katliamlar düzenleyen, Namık Kemalleri, M. Kemalleri, Mithat Paşaları zindanlara atan, süren, öldürten; Filistin’i siyonistlere satan işbirlikçi despot sultandır. Cumhuriyeti kuranlar Abdulhamit’e karşıdır.”

“CUMHURİYET ABDULHAMİD VE GERİCİLİĞİNE KARŞI VERİLEN MÜCADELEDİR”

“Cumhuriyet, Abdülhamid ve onun gericiliğine karşı verilen mücadele içinde kurulmuştur. II. Abdülhamid tarihimizin ilk anayasasını kaldıran, ilk meclisini kapatan despotik bir hükümdardır. II. Abdülhamid, ülkeyi 30 yıl boyunca korku inşa ederek yönetmiş bir zorbadır.”

“BUNU SÖYLEMEK HAKARET DEĞİL ELEŞTİRİDİR”

“Dünyanın bütün despotları, zorbaları ve diktatörleri aşağılıktır. Onların sultan, darbe lideri ya da seçilmiş olmaları farketmez. Despot despottur. Bunu söylemek hakaret değil, eleştiridir. Ancak, fikrin ve eleştirinin karşısına, küfür ve tehditle çıkmak, tam bir zavallılıktır.”

“PADİŞAHLAR ELEŞTİRİLEMEZ DİYE BİR YASA MI VAR?”

“RTÜK Başkanı Ebunekir Şahin adlı şahıs, gece yarısı 03.00’de TELE 1 hakkında inceleme başlatıldığını açıklıyor. Hayrola Sayın Şahin, darbe mi yapıyorsunuz, aceleniz nedir? Ülke TV için 10 gün beklediniz. Padişahlar eleştirilemez diye, bir yasa mı var? Siz mahkeme misiniz?”

“ABDULHAMİT CUMHURİYET DÜŞMANLIĞININ SİMGESİDİR”

“Cübbeli Ahmet Hoca ile başlayan hedef göterme işine “alçakça”, Yeni Şafak ve Sabah gazeteleri de girmiş.. Sorumlu olcaklar. Abdulhamit, Cumhuriyet düşmanlığının simgesidir. Padişahları eleştirmek ne zamandan beri suç? Kim olurlarsa olsunlar bütün despotlar aşağılıktır.”

“BU CUMHURİYET’LE HESAPLAŞMA SALDIRISIDIR. BOYUN EĞECEK MİYİZ?”

“Abdülhamit despotluğunu (rejimi) eleştirdiğim için Cübbeli Ahmet ve Yeni Şafak’ın hedef göstermesi üzerine alçakça, ahlaksızca küfürler ve ölüm tehditleri geliyor. RTÜK inceleme başlatıyor. Bu, Cumhuriyet’le hesaplaşma saldırısıdır. Boyun eğecek miyiz?”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı yazınız