Metin Feyzioğlu: Sen kime hizmet ediyorsun TR 705 kod adlı şahıs?

13

CHP’li Mahmur Tanal ve Sezgin Tanrıkulu barolar kanun düzenlemesinde yine sahnede? Tanal, militan gibi polis barikatlarını yıkarken, Tanrıkulu ise derin devlet diye TBBB’ni hedef aldı.

Birçok FETÖ ve PKK destekçilerinin eylemlerinde ön saflarda yer alan CHP’li Mahmur Tanal ve Sezgin Tanrıkulu yine sahnede? Tanal, militan gibi polis barikatlarını yıkarken, Tanrıkulu ise derin devlet diye TBBB’yi hedef aldı.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Türkiye Barolar Birliği (TBB) seçimlerinde derin devletin operasyon yaptığını iddia etti. TBB Başkanı Feyzioğlu, Tanrıkulu’na “Sen kime hizmet ediyorsun TR 705 kod adlı şahıs” diye sordu.

Çoklu baro düzenlemesinin görüşüldüğü TBMM’deki oturumda CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Türkiye Barolar Birliği’nin seçimlerinde derin devletin operasyon yaptığını iddia etti.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu CHP’li Tanrıkulu’na cevap verdi.

Feyzioğlu, Tanrıkulu’nun Stratfor belgelerinde TR 705 olarak kodlanmasını hatırlattı.

Feyzioğlu sosyal medya hesabında şunları yazdı:

“Beyefendi hem merhum Başkanımız Av. Özdemir Özok’a hem bana derin devletin adamı diye sataşmış. Ben Ülkemin, Milletimin ve Meslektaşlarımın hizmetindeyim. Sen kime hizmet ediyorsun TR 705 kod adlı şahıs?.”

CHP’Lİ MAHMUT TANAL MİLİTAN GİBİ POLİS BARİKATLARINI YIKTI

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal yeni barolar düzenlemesine karşı çıkan baro başkanlarının toplandığı Ankara Kuğulu Park’ta militan tavırlar sergileyerek provokatif girişimde bulundu.

Meclis’te görüşülen yasa teklifinin maddeleri görüşülüyor. Baro başkanlarının yasaya karşı düzenledikleri eylemde boy gösteren CHP’li ve HDP’li birçok isim Ankara’da Kuğulu Park’ta provokatif eylemler gerçekleştirdi. Polisin kurduğu barikatları yıkan CHP’li Mahmut Tanal gerginliğe sebep oldu.

Polisler, Ankara Valiliği’nin aldığı karar nedeniyle Covid-19 koronavirüs nedeniyle gösteri ve eylemlere izin vermezken, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal militan gibi polisin kurduğu barikat noktalarını yıktı. Tanal’ın militan tavrına diğer göstericiler de destek verince kısa bir gerginlik ortaya çıktı.

2015’TE DE FETÖ’YÜ SAVUNMUŞTU

2015 yılında FETÖ yayın organı Kanaltürk TV’nin kapatılması sonrasında polislerle arbede yaşayan Tanal, bu kez de polis barikatlarını iterek parka girmeye çalıştı. Yaşanan arbede sonrasında barikatlar kısa süre için açıldı. Ancak polis ekipleri barikatları yeniden aynı noktaya açtı.

METİN FEYZİOĞLU’NDAN BARO BAŞKANLARINA CEVAP

Öte yandan, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, TBB Sayman Üyesi Sabri Erdal Güngör ile TBMM Genel Kurulunda görüşülen barolara ilişkin kanun teklifini izlemek için geldiği Meclis’te basın mensuplarına açıklama yaptı.

Kendisinin özellikle Ankara, İstanbul ve İzmir baro başkanlarının, teklif komisyon aşamasındayken Meclis’e gelip çoklu baro fikrinin çekincelerini anlatmasını arzu ettiğini belirten Feyzioğlu, başkanların bunu kabul etmediğini söyledi.

Çoklu baro fikrine kendilerinin de karşı olduğunu ifade eden Feyzioğlu, “Kanun teklifi doğrudan doğruya Ankara, İstanbul, İzmir’i ilgilendiriyor. Bu üç ilimizin sayın başkanı gelip neden olmaması gerektiğini anlatmalıydı. Anadolu’daki barolarımızın çok ciddi kaygıları var. Türkiye Barolar Birliği ve 80 baro olarak Ankara, İstanbul ve İzmir’de ikinci bir baronun olmasına izin veren düzenlemeyi doğru bulmuyoruz. Baroların, temsildeki oranlara ilişkin farklı kaygıları var. Bunların komisyonda da anlatılması lazımdı” diye konuştu.

FEYZİOĞLU SAVUNMANIN GÖREVİNİ HATIRLATTI

Bir kısım baro başkanının “Biz gelmeyeceğiz, gösteri yapacağız” sözleri için “Haklarıdır” diyen Feyzioğlu, kendisine yönelik tepkilerin hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

“Bir kısmından tepki var. Son derece haklıdır arkadaşlarımız. Biz de haklıyız. Yöntem farklılığını tartışmanın anlamı yok. Bizim yöntemimiz her zaman için Meclisimizle, milli iradenin tecelli ettiği yerle yakın noktada olmadadır. Adalet Bakanlığı ile diyalog içinde olmaktır. Cumhurbaşkanlığı ile diyalog içinde olmaktır. Biz avukatız. Mahkemenin kapısında durup, ‘Bu hakim nasıl olsa bizim istediğimiz gibi karar vermeyecek’ deyip içeri girmekten vazgeçiyor muyuz? Ya da hakimi protesto etmek için duruşma kapısında bekliyor muyuz? İçeri giriyoruz, açıklamamızı yapıyoruz, dilekçemizi veriyoruz, davayı kaybedersek alıyor istinafa götürüyoruz, temyize götürüyoruz. Kendi mesleki davamızla ilgili olarak neden görüşmeyi reddediyoruz? Görüşmeyi reddetmenin, sürecin dışında kalmak olduğunu düşünüyorum.

Bunu yapmak yerine dışarıda bekleyip protesto etmeyi tercih ettiler. Çok saygı duyuyorum fakat yılların idarecilik tecrübesinin bana öğrettiği; protesto edip işin dışında kalırsanız, süreci etkileyemiyorsunuz. Hep birlikte hareket edip sürecin içerisine girerseniz belki tam istediğiniz olmuyor ama çok istemediğiniz bir şey de çıkmayabiliyor. Dolayısıyla bu demokratik bir süreçtir. Milli iradenin tecilli edeceği yer olan Meclisteyiz, kendi kanunumuzu da izleyeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı yazınız